WARUNKI GWARANCJI

  1. PRODUCENT zapewnia, że dostarczony produkt jest wolny od wad.
  2. Dostarczony przez PRODUCENTA produkt musi zostać zamontowany przez uprawnionego instalatora.
  3. Gwarancji udziela się na kompletny system montażowy lub elementy systemu.
  4. Warunkiem uznania gwarancji jest przedstawienie dowodu zakupu oraz zgłoszenie jej pisemnie do producenta nie później niż w ciągu 7 dni od daty jej ujawnienia. Dane do kontaktu można znaleźć na stronie www.valueimpex.pl.
  5. Reklamację z powodu braku komponentów w dostawie należy zgłosić do 3 dni roboczych od otrzymania dostawy.
  6. Montaż systemu powinien odbyć się zgodnie i zaleceniami PRODUCENTA ujętymi w „INSTRUKCJI MONTAŻU”.
  7. Konstrukcja powinna być zamontowana na docelowym miejscu nie później niż do upływu 3 miesięcy od daty odbioru.
  8. Okres trwania gwarancji liczony jest od dnia podpisania protokołu odbioru lub od chwili przekazania Gwarancji Producenta.
  9. Okras trwania gwarancji wynosi odpowiednio:
    a. 10 lat – na elementy konstrukcyjne (profile, kątowniki) i uchwyty dachowe;
    b. 2 lata – na elementy złączne (śruby, nakrętki);
    c. 4 lata – na jakość powierzchni lakierowanych i anodowanych;
    d. 5 lat – na powłokę ocynkowaną;
    e. 10 lat – na powłokę Magnelis®;
    f. 2 lata – na podkładki i systemy uszczelniające z EPDM
  10. Gwarancja obejmuje:
    a.  Trwałość elementów metalowych na korozję;
    b.  Wady wynikające z przyczyny tkwiącej w sprzedanym wyrobie;
    c. Wytrzymałość konstrukcji na obciążenia podane w DTR
  11. Gwarancja nie obejmuje;
    a. Wad powstałych podczas transportu oraz nieprawidłowego magazynowania;
    b. Wad powstałych na skutek nieprawidłowego użytkowania,
    c. Wad powstałych na skutek czynników losowych i sił wyższych (pożary, powodzie, wandalizm itp.);
    d. Uszkodzeń mechanicznych i wad na skutek ich powstałych
    e. Uszkodzeń powstałych w wyniku działania sił nieujętych i nieuwzględnionych w przekazanej przez Nabywcę dokumentacji technicznej.
  12. Podczas trwania gwarancji NABYWCA zobowiązuje się przeprowadzać okresowe przeglądy.
  13. Przeglądy powinny być udokumentowane w Karcie Przeglądów.
  14. Niewykonywanie przeglądów skutkuje utratą gwarancji.
  15. Utratę gwarancji powodują również:
    a. Nieprzestrzeganie wytycznych zamieszczonych w „INSTRUKCJI MONTAŻU”,
    b. Użytkowanie produktu niezgodnie z jego przeznaczeniem,
    c. Modernizacja i przeróbki konstrukcji wykonane przez NABYWCĘ bez wiedzy i zgody PRODUCENTA,
    d. Brak wpisu w rubryce Poświadczenie montażu.
  16. W ramach udzielanej gwarancji PRODUCENT zobowiązuje się do usunięcia wady fizycznej wyrobu lub do dostarczenia wyrobu wolnego od wad w terminie 30 dni roboczych od dnia dostarczenia wyrobu przez NABYWCĘ. W przypadku, gdy czynności te wymagać będą dłuższego czasu, PRODUCENT ma prawo wydłużyć ten termin do maksymalnie 60 dni roboczych. Producent szczegółowo i na bieżąco raportować będzie NABYWCY o stanie naprawy i podjętych działaniach.
  17. Wady ujawnione w okresie gwarancji będą usunięte na koszt PRODUCENTA.
  18. Zastosowanie innych elementów systemu, np. śrub mocujących lub nakrętek niż te wskazane przez PRODUCENTA skutkuje utratą gwarancji.
  19. Gwarancja nie obejmuje tych części systemów które narażone są wysokie tarcie i bezpośrednia działanie środków chemicznych i pyłów, np. obszary pustynne lub zapylone obszary przemysłowe oraz na podwyższona zawartość soli w powietrzu (znajdujące się w odległości do 2 km od morskiej linii brzegowej).
  20. Zabrania się wchodzenia na konstrukcję i obciążania jej dodatkowo przez obiekty nie będące częścią tej konstrukcji.

Producent zastrzega sobie prawo do unieważnienia gwarancji, jeżeli nabywca ma zaległości płatności faktur przekraczające 90 dni.

Transport

Transport produktów powinien odbywać się suchymi, krytymi środkami transportu w taki sposób, aby ładunek był zabezpieczony przed przesuwaniem się, uszkodzeniem mechanicznym oraz wpływem warunków atmosferycznych. Jednostki ładunkowe należy umieszczać na środku transportowym ściśle obok siebie i zabezpieczyć przed wzajemnym przesuwaniem. Spięcie ładunku pasami transportowymi należy wykonać w sposób uniemożliwiający uszkodzenie elementów. Transport, składowanie i montaż wyrobów musi odbywać się w środowisku odpowiedniej dla zamawianych produktów kategorii agresywności korozyjnej w oparciu o normę PN EN ISO 12944 :200

Przechowywanie

Elementy powinny być przechowywane w pomieszczeniach suchych, czystych, wentylowanych, wolnych od aktywnych chemicznie par i gazów. Nie wolno dopuszczać do zamoczenia i zawilgocenia wyrobów. W przypadku zamoczenia elementów, niezwłocznie rozpakować zalane opakowania, rozłożyć detale aż wyschną i ponownie złożyć do pomieszczenia chroniącego przed opadami atmosferycznymi. Produkty muszą być składowane na paletach, pojemnikach lub specjalnie przeznaczonych do tego celu podstawach (nie powinny leżeć bezpośrednio na betonie lub ziemi). Przechowywanie w niewłaściwych warunkach (zawilgoconych) może doprowadzić do kondensacji wilgoci pomiędzy powierzchnią elementów lakierowanych, wykonanych z blachy nierdzewnej/kwasoodpornej i aluminiowej. Wyroby wykonane z blachy nierdzewnej/kwasoodpornej, aluminium lub lakierowane mogą być zabezpieczone folią, którą należy bezzwłocznie usunąć po otrzymaniu dostawy. Pozostawanie folii zabezpieczających na wyrobach z blachy nierdzewnej/kwasoodpornej lub lakierowanych na czas składowania przy wysokiej temperaturze  otoczenia i dużym nasłonecznieniu, może prowadzić do reakcji chemicznych prowadzących do zespolenia folii z zapakowanymi elementami. W wyniku tej reakcji nie da się usunąć folii bez uszkodzenia powierzchni produktów. Na czas składowania i montażu produktów, należy zapewnić ochronę przed kontaktem powłok z wapnem, cementem i innymi  alkalicznymi materiałami budowlanymi.

Konserwacja

Po zakończeniu montażu konstrukcji zaleca się trwałe oznaczenie położenia śrub i nakrętek. Elementy złączne konstrukcji należy regularnie kontrolować, a wszelkie wykryte niezgodności należy bezzwłocznie usuwać.

Przeglądy należy przeprowadzać odpowiednio:

  • po 6 miesiącach od daty instalacji,
  • po 12 miesiącach od daty instalacji,
  • później co 12 miesięcy.

Czyszczenie

Aby konstrukcja mogła pozostać przez długie lata w nienagannym stanie należy regularnie czyścić jej powierzchnię. Zaleca się do tego celu stosować roztwór wody z neutralnymi detergentami czyszcząc elementy przy pomocy miękkich gąbek lub szmatek. Alternatywnie można również usuwać zanieczyszczenia z powierzchni konstrukcji przy użyciu wody pod ciśnieniem.